Kiemo vartai ne tik papuošia įvažiavimą į teritoriją ir suteikia papildomą apsaugą namams, bet yra ir kaip kiemo vizitinė kortelė. Tad jie turi ne tik atlikti vartams skirtą funkciją (kurios darbą palengvina, jeigu kiemo vartai yra automatiniai), bet ir estetiškai atrodyti.

Automatiniai kiemo vartai gali būti atveriami arba stumdomi. Atveriamų vartų svarbiausi pranašumai yra paprasta konstrukcija, nesudėtinga priežiūra. Aktualu ir tai, kad atveriamų automatinių kiemo vartų kaina yra mažesnė, nei stumdomų. Tuo tarpu stumdomi vartai vis labiau populiarėja dėl savo patogumo ir kompaktiškumo. Daugumai ypač svarbu yra tai, kad vartai užimtų kuo mažiau vietos ir netrukdytų išnaudoti kiemo erdvę, kai vartai yra atidaryti. Dėl optimaliai panaudojamos erdvės automatiniai stumdomi kiemo vartai dažnai statomi ir privačiose valdose ir komercinės paskirties objektuose. Siekiant, kad vartai tarnautų ilgus metus ir jais būtų patogu naudotis, renkantis tiek atveriamus automatinius vartus, tiek stumdomus kiemo vartus, svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės vartų automatiką.

Reikalingi automatiniai kiemo vartai, tačiau nežinote, kokius pasirinkti? Ar automatizuotus stumdomus į šoną, ar į vidų arba išorę atveriamus automatinius vartus?

Automatinių kiemo vartų rūšys

Automatiniai kiemo vartai skirstomi pagal vartų atidarymo būdą: nustumiami automatiniai kiemo vartai ir atveriami automatiniai kiemo vartai. Nustumiami kiemo vartai tinkamiausi tuomet, kai teritorija neleidžia varčios kreipti į vidų ar į išorę, tačiau užtenka vietos lygiagrečiai tvorai. Dėl to automatiniai stumdomi kiemo vartai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai norima sutaupyti vietos kieme arba kai tiesiog nėra vietos atveriamiems vartams. Taip pat, stumdomų automatinių kiemo vartų atidarymo būdas žiemos sezonu reikalauja mažiau priežiūros, kadangi nereikia nukasti didesnio kiemo ploto sniego. O atveriami kiemo vartai tinka erdvesniems kiemams, kuriuose pakanka vietos vartus atidaryti į vidų ar į išorę. Atveriamų automatizuotų kiemo vartų sistema taip pat yra pigesnė, nei stumdomų. Be to, atveriamų automatinių kiemo vartų priežiūra, neskaitant žiemos sezono, yra paprastesnė, negu stumdomų.

Kodėl verta rinktis automatinius atveriamus kiemo vartus?

Varstomi automatizuoti kiemo vartai yra klasikinis vartų modelis, kurių svarbiausios savybės yra konstrukcijų ir mechanizmų paprastumas. Atveriamų kiemo vartų pagrindinė konstrukcinė dalis yra stačiakampis rėmas su vyriais. Atveriami vartai gali būti būti atidaromi į išorę arba į vidų – priklausimai nuo poreikio. Šio tipo vartai gali būti valdomi automatiškai ir rankiniu būdu.

Labai platus pritaikymo spektras: nuo privataus namo iki visuomeninių ir pramoninių objektų.

Patogūs naudoti – atsiveria į norimą pusę. Atveriami automatiniai kiemo vartai gali būti automatiniai, valdomi per atstumą, tuomet vartų varčias galima sustabdyti bet kurioje pozicijoje norint įleisti žmones. Įrengus automatinės vartų pavaras, atveriami automatiniai kiemo vartai gali būti valdomi nuotolinio valdymo pulteliu, telefonu ar namuose įrengtu mygtuku.

Nesudėtingas aptarnavimas remontas ir priežiūra.

Įvairios apdailos galimybės. Automatiniai atveriami kiemo vartai ir juose įmontuoti praėjimo varteliai gali būti pagaminti iš medžio ar metalo, gali būti vientisi ar kaltiniai. Galimi patys įvairiausi kalvystės elementai – lieti ar rankų darbo. Klientui pageidaujant, vartų rėmas ir metalinės konstrukcijos gali būti cinkuojamos arba dažomos milteliniu ar paprastuoju būdu.

Priimtina kaina. Atveriamų kiemo vartų kaina, palyginti su stumdomų, gali būti mažesnė iki 30 proc.

Nustumiamų vartų negalima daryti, jei:

  • nėra vietos jų nuvažiavimui;
  • jei vartų nustūmimo kryptimi, iš karto už vartų yra sumontuoti varteliai;
  • jei vartų nustūmimo kryptimi, yra žemių peraukštėjimas.

Kodėl verta rinktis automatinius stumdomus kiemo vartus?

Stumdomi, gembiniai automatiniai kiemo vartai tampa vieni populiariausių, kai yra statomi privačiose ir komercinės paskirties teritorijose. Jų veikimo principas gana paprastas, bet tuo pačiu užtikrina didelį patogumą jais naudojantis.

Tai ypač racionalus sprendimas siekiant optimaliai išnaudoti privataus kiemo ar komercinės paskirties teritorijos erdves.

Automatinių stumdomų kiemo vartų konstrukcija susideda iš vartų gembės, dviejų vežimėlių, vartų gaudyklės, prilaikančiųjų ratukų ir profilio. Ypatingą reikšmę turi  vartų rėmas ir ašinės ratukų guolinės sistemos, užtikrinančios tylų ir ilgalaikį vartų naudojimą. Mūsų naudojama vartų furnitūra, specialiai ištobulinta ir pritaikyta tik mūsų gaminamiems kiemo vartams, sutvirtintas rėmas, tiksliai paskaičiuotos apkrovos ir atitinkamas paviršiaus padengimas, garantuoja aukštą gaminio kokybę ir leidžia jais naudotis ilgą laiką.

Stumdomi automatiniai kiemo vartai, jei įmanoma juos sumontuoti, sutaupo vietos, bet yra brangesni, nes jiems dar papildomai yra reikalingas pamatas ir montuojamas gembinis komplektas.

Atveriamų vartų nerekomenduojama daryti, jei:

  • atidarant juos į kiemą, įvažiavus automobiliui, automobilis trukdo vartų uždarymui;
  • atidarant juos į kiemą, trinkelės nuo garažo link vartų eina su dideliu nuolydžiu;
  • atidarant juos į gatvę, jie trukdo eismui (nėra žalios zonos);